Kiedy pojawiają się problemy finansowe, zwłaszcza te wymagające szybkiej reakcji, sięgamy często po pożyczki online. To internetowa odmiana chwilówek, dzięki której w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca możemy szybko załatwić dodatkową gotówkę. Obecnie, kiedy większość z nas ma już dostęp do internetu w domu, ale też w telefonie komórkowym, takie załatwienie pożyczki online zajmuje jedynie 30-40 minut.

Zaletą pożyczek online jest głównie ich duża dostępność. Firmy finansowe oferujące taką możliwość nie piętrzą przeszkód i formalności jak robią to banki, nie wymagają zabezpieczeń i zaświadczeń a także nie sprawdzają zdolności kredytowej. Kierują się prostą zasadą, że pełnoletni człowiek jest świadomy decyzji, jakie podejmuje i skoro ma potrzebę zasilić swój budżet dodatkowymi pieniędzmi, to należy mu to umożliwić.

Najważniejsza sprawa-terminowa spłata

 

Wiele osób korzysta z pożyczek online regularnie bądź doraźnie, z roku na rok widać rosnące zainteresowanie ofertami firm pożyczkowych. Jedni realizują marzenia za te pieniądze, inni remontują mieszkania. Jest też spora grupa konsumentów, dla których comiesięczne zaciąganie chwilówek to po prostu sposób na łatanie domowego budżetu i zaspokajanie podstawowych potrzeb rodziny.

Decydują się na pozyskiwanie pieniędzy, obciążonych bądź co bądź dodatkowymi kosztami, ale za to szybko i bez problemu. Pożyczki online to dla wielu osób stały już sposób na radzenie sobie z brakiem funduszy. Jednak, by nie popaść w większe problemy finansowe, trzeba spełnić zawsze jeden warunek, spłacać zadłużenie w terminie. Bez tego można mieć poważne problemy. Nie mówimy tu o dziwnych wizytach groźnych typów, to już mit i przeszłość. Dziś firmy pożyczkowe działają wyłącznie w granicach prawa, ale koszty windykacji są bardzo wysokie i doliczane do pierwotnej kwoty zadłużenia.

Co zrobić, aby uniknąć problemów i windykacji?

 

Warto pamiętać, że najgorsza w tym przypadku jest bezczynność. Kiedy nie spłacimy pożyczki online na czas, firma podejmuje czynności upominawcze. Początkowo są to monity telefoniczne i mailowe, następnie listowne, a każda taka czynność to dodatkowy koszt dla dłużnika. Jeśli nadal brak spłaty i jakiejkolwiek reakcji, firma przechodzi do windykacji za pomocą swojej komórki lub firmy zewnętrznej, a koszty rosną jeszcze bardziej. Na koniec postępowanie wchodzi na drogę sądową i podlega egzekucji komorniczej i nie trzeba chyba dodawać, że to nie są tanie procedury.

Dlatego, by nie popaść w naprawdę duże problemy finansowe, warto reagować od razu. Kiedy wiadomo, że będzie problem z spłatą pożyczki online, należy niezwłocznie skontaktować się z firmą i poprosić o przedłużenie terminu. Zwykle należy wnieść jakąś opłatę, ale za to zyskujemy np. 30 dodatkowych dni na zgromadzenie potrzebnych środków.

Jeśli nadal nie widać możliwości na spłatę zadłużenia, można się zwrócić do firmy pożyczkowej o umożliwienie refinansowania. To oznacza, że można zaciągnąć kolejną pożyczkę na spłatę poprzedniego zadłużenia. Zwykle firmy udzielają same takich pożyczek lub wskazują inną firmę, gdzie można skorzystać z tej usługi. W rezultacie poprzedni dług zostaje spłacony, a klient zostaje z kolejną pożyczką online, powiększoną o dodatkowe koszty, ale nie dochodzi za to do windykacji. Należy jednak pamiętać, że tu już warto dokonać spłaty, bo dalsze przeciąganie tej sytuacji to prosta droga do dużych kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *